Zinnowitz

Do nadmorskiej plaży droga jest krótka, podobnie jak ta do Achterwasser z przystanią jachtową i pomostem cumowniczym statków. Także z nowo zbudowanego w Zinnowitz nadmorskiego mola, można odbywać podróże statkiem do sąsiednich kąpielisk, do Świnoujścia, a wkrótce, także do Międzyzdrojów. A jeśli to komu nie wystarcza, ten może rowerem albo pieszo, podjąć wycieczkę do położonych w pobliżu miejscowości Zempin, Koserow lub Peenemünde, albo zażyc długiego spaceru przez pobliski las.
 Kulturalną atrakcją kąpieliska są Festiwale Winety. Ponad 50-ciu wykonawców, w tym aktorów Krajowej Sceny Pomorza Przedniego z Anklamu, studentów Akademii Teatralnej i licznych zespołów amatorskich, prezentuje miejscowy teatr letni ( Scena Bałtycka ), spektakle z tekstem, piosenkami, tańcem i muzyką, jak też zaskakującymi efektami pirotechnicznymi. W ubiegłym roku, prawie 200 000 osób delektowało się tym teatralnym przeżyciem.
 W porównaniu do Świnoujścia, Ahlbecku czy Heringsdorfu, które powstały w XVIII albo XIX wieku, Zinnowitz jako miejscowość, legitymuje się znacznie dłuższą historią. Już w 1309 roku pomorski książę Bogusław IV na swoim zamku w Wolgaście wystawił dokument, w którym darował klasztorowi w Crummin pomorskie wsie Crummin ( Krummin ), Tzys ( późniejsze Zitz a potem Zinnowitz ) i Mahlzow, wraz z ich gruntami i ziemią orną, wodami, lasami, oraz prawami do połowów ryb i polowania, które im przynależały. Jest jednak bardzo prawdopodobnym, iż wieś Tzys powstała znacznie wcześniej. Liczni historycy zabiegają o odnalezienie możliwie najstarszego dokumentu, dotyczącego tej miejscowości.
E.R.